Par IQOS

IQOS turētājs un portatīvais lādētājs ir drošas elektroniskās ierīces, ja tiek lietotas saskaņā ar norādījumiem, kas sniegti lietošanas instrukcijā.  Plašāku informāciju skati llietošanas instrukcijā. 
Šīs abas ierīces atbilst ES plaša patēriņa elektronikas drošības prasībām, uz ko norāda “CE” (Eiropas Kopienas) simboli uz iepakojuma.
Lai saņemtu palīdzību, lūdzu, sazinieties ar mūsu Klientu apkalpošanas centru:
Tālrunis:  800 200 90 (pirmdien–piektdien no plkst. 8.00 līdz 22.00, sestdien-svētdien 9:00-20:00)
E-pasts: jaunumi@iqos.lv

Nē.  
IQOS lietošana nav brīva no risku.  Lai gan IQOS radīto kaitīgo ķīmisko vielu līmenis ir samazināts vidēji par 90%*, joprojām paliek dažas kaitīgas ķīmiskās vielas.
Bez tam IQOS ir labāka izvēle par smēķēšanu, jo, pamatojoties uz zinātniskajiem pierādījumiem, kas pašlaik ir mūsu rīcībā, pāriešana tikai uz IQOS lietošanu, iespējams, radīs mazāku risku veselībai, salīdzinot ar smēķēšanas turpināšanu. 
Ja Tev ir bažas par smēķēšanas ietekmi uz veselību, vislabākā izvēle ir pilnībā atmest tabakas un nikotīnu saturošo izstrādājumu lietošanu.

Avots: * Vidējā samazinājuma vērtība plašā kaitīgu un potenciāli kaitīgu ķīmisko vielu koncentrāciju diapazonā, no 2008. līdz 2017. gadam mērījumus veicot IQOS aerosolā salīdzinājumā ar koncentrācijām vairāk nekā 1600 cigarešu zīmolu dūmos vairāk nekā 40 valstīs. Aerosola un dūmu paraugu vākšana notika Kanādas Veselības aizsardzības ministrijas uzraudzītā intensīvā mašīnsmēķēšanas režīmā. Samazinājuma aprēķini neietvēra nikotīnu.

Nē, jūs nedrīkstat. IQOS ierīce ir izstrādāta, lai darbotos tikai ar karsējamās tabakas vienībām, un otrādi.
Lietojot tikai abus izstrādājumus kopā, Tu vari sasniegt pilnu karsējamās tabakas ierīces iedarbību, ko ir pierādījuši PMI zinātniskie pētījumi.
Visos mūsu pētījumos ir izmantots IQOS kopā ar karsējamās tabakas vienībām.
IQOS ir labāka smēķēšanas alternatīva, jo tas tabaku karsē, nevis dedzina. Tas nodrošina tabakas garšu bez liesmas, pelniem vai cigarešu dūmiem un ar mazāk spēcīgu aromātu.

IQOS veido nikotīnu saturošus tabakas tvaikus ar vidēji par 90%* zemāku kaitīgo ķīmisko vielu līmeni, salīdzinot ar cigarešu dūmiem.

Pilnībā pārejot uz IQOS lietošanu, veselībai, iespējams, tiks radīts mazāks risks nekā tad, ja jūs turpinātu smēķēt. Tomēr IQOS lietošana rada risku un izraisa atkarību. Ja ir bažas par smēķēšanas ietekmi uz veselību, vislabākā izvēle ir pilnībā atmest tabakas un nikotīnu saturošo izstrādājumu lietošanu.

Avots: * Vidējā samazinājuma vērtība plašā kaitīgu un potenciāli kaitīgu ķīmisko vielu koncentrāciju diapazonā, no 2008. līdz 2017. gadam mērījumus veicot IQOS aerosolā salīdzinājumā ar koncentrācijām vairāk nekā 1600 cigarešu zīmolu dūmos vairāk nekā 40 valstīs. Aerosola un dūmu paraugu vākšana notika Kanādas Veselības aizsardzības ministrijas uzraudzītā intensīvā mašīnsmēķēšanas režīmā. Samazinājuma aprēķini neietvēra nikotīnu.
Nē, IQOS nerada dūmus, jo tas nededzina tabaku. Tas veido tvaikus, kas ir redzami IQOS lietošanas laikā. 

IQOS ir alternatīva pilngadīgiem smēķētājiem, kuri citādi turpinātu smēķēt un vēlas turpināt tabakas lietošanu, izslēdzot neskaitāmās neērtības, piemēram, pelnus vai dūmus. Tas nav paredzēts cilvēkiem, kuri ir atmetuši smēķēšanu vai nekad nav smēķējuši. 


IQOS ir mūsu progresīvākais bezdūmu izstrādājums, kas aprīkots ar mūsdienīgu elektroniku tabakas karsēšanai, nevis dedzināšanai, lai radītu nikotīnu saturošus tvaikus.


IQOS nav paredzēts nepilngadīgajiem. Plašāku informāciju skatiet sadaļā “Svarīga informācija”. 

Nē. IQOS nav smēķēšanas atmešanas ierīce, un to nav paredzēts lietot, lai pārtrauktu smēķēšanu.  

Ja jums ir bažas par smēķēšanas ietekmi uz veselību, vislabākā opcija ir pilnībā atmest tabakas lietošanu.

Jebkurš baltais gaismas indikators norāda uz to, ka IQOS 3™ veic dažādas darbības, piemēram, uzlādi, atiestatīšanu, VAI ir gatavs lietošanai, pilnībā uzlādēts utt. 

Jebkurš sarkanais gaismas indikators (deg vai mirgo) norāda uz ierīces kļūdu. 

Lūdzu, veiciet ierīces atiestatīšanu un mēģiniet lietot to vēlreiz.

Joprojām nedarbojas? Lūdzu, izmanto tiešsaistes IQOS diagnostikas rīku vai sazinies ar Klientu apkalpošanas centru:       

• tālrunis: 800 200 90 (pirmdien–piektdien no plkst. 8.00 līdz 22.00; sestdien-svētdien no plkst. 9.00 līdz 20.00);

• e-pasts: contact.lv@iqos.com;

• vai lūdz palīdzību tuvākajā IQOS veikalā.


Nē, mēs šobrīd to nevaram apgalvot. Lai gan pilnīga pāreja uz IQOS rada mazāku risku Jūsu veselībai, IQOS nav bez riska un satur nikotīnu, kas rada atkarību. Ja Jūs uztrauc smēķēšanas ietekme uz veselību, labākais risinājums ir atmest tabakas un nikotīna lietošanu pavisam. Tiem, kuri neplāno pilnībā atmest smēķēšanu, pāreja uz IQOS lietošanu ir labāka izvēle nekā turpināt smēķēt cigaretes.

Nikotīns rada atkarību. Tomēr tas nav galvenais ar smēķēšanu saistīto slimību cēlonis. Karsējamā tabaka satur nikotīnu, līdzīgi kā cigaretes. Mūsu klīniskie pētījumi rāda, ka nikotīna daudzums, kas tiek uzņemts, ar IQOS lietojot vienu karsējamās tabakas vienību, ir salīdzināms ar vienas cigaretes izsmēķēšanu.

Procenti norāda uz vadošo sabiedrības veselības organizāciju, piemēram, PVO un ASV FDA, noteiktu kaitīgu un potenciāli kaitīgu sastāvdaļu līmeņa vidēju samazinājumu IQOS izdalītajos tabakas tvaikos salīdzinot ar atsauces cigaretes (3R4F) dūmiem.. Šim nolūkam mēs savācam tabakas tvaikus un dūmus saskaņā ar Health Canada intensīvo mašīnsmēķēšanas režīmu (55 ml dūmu tilpuma, 2 sekundes dūmu ilguma, 30 sekundes intervāla dūmu), izmantojot salīdzinājumu uz vienu tabakas vienību. Samazināšanas aprēķinos tiek izslēgts nikotīns.

Pierādījumu kopums ietver PMI klīniskos datus (mēs veicām 10 klīniskos pētījumus ar tūkstošiem dalībnieku ASV, Lielbritānijā, Japānā un Polijā), aerosola ķīmiju un datus no 18 neklīniskiem pētījumiem. Pierādījumu kopums liecina, ka pilnīga pāreja uz IQOS, lai arī tā nav bez riska, rada mazāku kaitējuma risku nekā turpināt smēķēt cigaretes.

Mēs izmantojam PMI Financials vai aplēses, IQOS lietotāju paneļus un PMI tirgus izpētes pētījumus. Kopējais lietotāju skaits, par kuru mēs ziņojam, attiecas uz IQOS lietotājiem, kuriem PMI karsējamās tabakas izstrādājumi veido vismaz 5% no viņu ikdienas tabakas patēriņa pēdējo 7 dienu laikā. Savukārt cilvēku skaits, kuri, pēc mūsu aplēsēm, ir pilnībā atteikušies no cigarešu smēķēšanas, attiecas uz IQOS lietotājiem, kuri ir pilnībā atmetuši cigaretes un kuriem PMI karsējamās tabakas izstrādājumi veido vismaz 70% no viņu pēdējo 7 dienu karsējamās tabakas patēriņa.

Tā ir cigarete, ko izstrādājusi Kentuki universitāte ASV zinātniskās pētniecības vajadzībām. Tas ir līdzeklis, ko parasti izmanto tabakas izpētē, kas ļauj savstarpēji salīdzināt dažādu pētījumu datus. 3R4F izpētei paredzētās cigaretes nav komerciāli pieejamas patērētājiem.

MRTP ir modificēta riska tabakas izstrādājumi.


2020. gada 7. jūlijā ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) izdeva MRTP atļauju tabakas karsēšanas sistēmai IQOS un trīs veidu karsējamai tabakai, ņemot vērā, ka tie rada mazāk kaitīgu ķīmisko vielu un samazina negatīvo iedarbību. IQOS ir pirmais un vienīgais elektroniskais produkts nikotīna uzņemšanai, kas saņēmis FDA MRTP atļauju.


ASV FDA lēmums tika pieņemts vairākus gadus pēc visu pieejamo IQOS raksturojošo zinātnisko pierādījumu rezultātu izskatīšanas. Zinātniskās analīzes laikā FDA uzdeva 86 jautājumus par lietošanu, meklējot dažādus skaidrojumus un papildu datus.


ASV FDA deva MRTP atļauju IQOS, ņemot vērā zinātniskos pierādījumus, ka:

IQOS ierīcē tabaka tiek karsēta, nevis dedzināta;

degšanas neesamība ievērojami samaina kaitīgu un potenciāli kaitīgu ķīmisko vielu rašanos;

zinātniskie pētījumi pierāda, ka pilnībā pārejot no cigaretēm uz IQOS sistēmas lietošanu, samazinās kaitīgu un potenciāli kaitīgu ķīmisku vielu* iedarbība uz lietotāja organismu.


Ņemot vērā pieejamos zinātniskos pierādījumus, FDA paredz, ka IQOS var sniegt pozitīvu efektu cigarešu smēķētājiem un apkārtējiem, tādējādi veicinot sabiedrības veselību kopumā, pie nosacījuma, ka smēķētāji pilnībā pāriet no cigaretēm uz IQOS lietošanu.


Svarīga informācija: IQOS lietošana nav bez riska. IQOS aerosols satur nikotīnu, kas izraisa atkarību.


*Avots: FDA MRTP atļauja IQOS ierīcei, kas izsniegta 2020. gada 7. jūlijā.

ASV FDA lēmums atļaut tirgot IQOS kā samazinātas negatīvās iedarbības produktu, apliecina, ka IQOS fundamentāli atšķiras no cigaretēm. IQOS ir labāka izvēle pieaugušiem smēķētājiem, kuri turpina smēķēt. Atšķirībā no cigaretēm, IQOS ierīce karsē tabaku, taču nededzina to. Tas ievērojami samazina kaitīgu un potenciāli kaitīgu ķīmisko vielu rašanos, salīdzinot ar cigarešu dūmiem.

Turklāt zinātniskie pētījumi pierāda, ka pilnībā pārejot no cigaretēm uz IQOS sistēmas lietošanu, samazinās kaitīgu un potenciāli kaitīgu ķīmisku vielu iedarbība uz lietotāja organismu.*


Svarīga informācija: IQOS lietošana var radīt risku veselībai. Tas nodrošina nikotīna uzņemšanu, kas izraisa atkarību.


*Avots: PMI trīs mēnešu samazinātas iedarbības pētījumi, ko veica Japānā un ASV reālai dzīvei tuvinātos apstākļos. Šajos pētījumos mērīja 15 kaitīgu ķīmisko vielu iedarbību un salīdzināja to koncentrācijas līmeni organismā, ko novēroja smēķētājiem, kuri pārgāja uz IQOS, ar līmeni to smēķētāju organismā, kuri turpināja smēķēt cigaretes.

Gan elektronikās cigaretēs, gan tabakas karsēšanas ierīcē IQOS nenotiek degšanas process. Abas ierīces ir bezdūmu alternatīva smēķēšanas turpināšanai. Tomēr pastāv būtiskas atšķirības star tām. IQOS ierīcē karsē īpaši sagatavotu tabaku, savukārt e-cigaretēs - nikotīnu saturošu e-šķidrumu un aromātus, lai radītu aerosolu.

ASV FDA lēmums atļaut tirgot tabakas karsēšanas sistēmu IQOS kā samazinātas negatīvās ietekmes produktu mudina mūs turpināt savu misiju aizvietot cigaretes ar zinātnē balstītiem bezdūmu produktiem, piemērojot atbildīgu mārketinga praksi.

PMI mārketinga praksei vienmēr jāatbilst četriem pamatprincipiem:

1) mēs piedāvājam un pārdodam savus produktus tikai pieaugušiem smēķētājiem;

2) mēs brīdinām pircējus par savu produktu ietekmi uz veselību;

3) mūsu mārketings ir godīgs, caurspīdīgs un precīzs;

4) mēs ievērojam likumu.

Sākot ar 7.aprīli, līdz jaunām izmaiņām MK noteikumos, IQOS veikali darbojas 3 dažādos veidos:

1. IQOS veikali, kuri piedāvā pilnu pakalpojumu klāstu un produktu iegādes iespējas. Šajos veikalos klientiem būs iespēja iegādāties ierīces un aksesuārus, saņemt garantijas pakalpojumus un ierīces izmēģinājumam, kā arī izņemt IQOS e-veikalā pasūtītās preces.

2. IQOS veikali, kuri darbojas tikai kā garantijas un izmēģinājuma ierīču pakalpojumu sniedzēji, bet kuros nebūs iespējams iegādāties produktus un izņemt IQOS e-veikalā pasūtītās preces.

3. IQOS veikali, kuri šobrīd, līdz jaunām izmaiņām MK noteikumos, ir slēgti.

Pilnu IQOS veikalu sarakstu un darba laikus meklē šeit.

Ja Tavs IQOS nedarbojas, izmanto IQOS diagnostikas rīku - ar tā palīdzību jebkurā diennakts laikā varēsi atrisināt radušos problēmu vai nepieciešamības gadījumā pasūtīt apmaiņas ierīci. Vari sazināties arī ar IQOS Klientu apkalpošanas centru, zvanot pa bezmaksas tālruni 800 200 90.

Ja Tev ir IQOS 2.4 vai IQOS 2.4 Plus ierīce, sazinies ar IQOS Klientu apkalpošanas centru, lai to samainītu tuvākajā IQOS veikalā, DUS Virši vai DUS Viada, vai arī tā Tev tiks piegādāta ar kurjera palīdzību. Vairāk informācijas, kā samainītu ierīci, meklē šeit.  

Ja Tev ir IQOS 3 DUO, IQOS 3, IQOS 3 MULTI vai jebkura ierobežotā daudzumā pieejamā IQOS ierīce, sazinieties ar IQOS Klientu apkalpošanas centru, un jauno ierīci pēc iespējas īsākā laikā Tev piegādās kurjers, vai arī dodies uz kādu no IQOS veikaliem to darba laikā.

Ja Tev ir IQOS 3 DUO ierīce, sazinies ar IQOS Klientu apkalpošanas centru un varēsi to bez maksas apmainīt kādā no DUS Viada.

Tu vari iegādāties IQOS ierīces, aksesuārus un tīrīšanas piederumus mūsu veikalos, kā arī e-veikalā. Visām precēm ir bezmaksas piegāde visā Latvijas teritorijā.

Tu vari iegādāties IQOS ierīces arī DUS Viada un Virši.

IQOS 2.4 Plus ierīces nopērkamas DUS Viada un Virši.

IQOS 3 DUO ierīces nopērkamas DUS Viada.

Lasi šeit, kā to izdarīt viegli un ātri.

Jā, Tu vari izmēģināt ierīci 14 dienas, pirms to iegādājies. Tev tikai jāaizpilda šī anketa.

Ja izlem pamēģināt IQOS, Tev ierīce jāatgriež mums 14 dienu laikā. Tu vari saņemt IQOS ierīci tuvākajā IQOS veikalā vai arī tā tiks piegādāta Tev uz mājām visā Latvijas teritorijā bez maksas. Mēs attālināti pastāstīsim, kā pareizi lietot ierīci. Ja pēc izmēģinājuma izlemsi ierīci iegādāties, varēsi izvēlēties jaunās ierīces vēlamo modeli un krāsu.

IQOS veikali nodrošina ierastos pakalpojumus. Tu vari iegādāties IQOS ierīces, aksesuārus, citas saistītas preces, kā arī aizņemties vai apmainīt IQOS ierīci. Veikalos Tu vari arī uzlādēt un iztīrīt savu IQOS bez maksas. Mūsu konsultanti atbildēs uz visiem Taviem jautājumiem, kas saistīti ar IQOS lietošanu. Tavām ērtībām mēs rekomendējam saņemt preces un pakalpojumus, neatstājot mājas. Lasi, kā to izdarīt šeit.

Ja izlem apmeklēt IQOS veikalu, mēs rekomendējam sekot šādiem drošības pasākumiem:

  • lieto aizsargmasku;

  • dezinficē rokas;

  • ievēro drošu distanci no citiem cilvēkiem;

  • izvairies no norēķiniem skaidrā naudā;

  • ja redzi, ka nav iespējams ieturēt drošu distanci no citiem veikala apmeklētājiem, lūgums uzgaidīt ārpus veikala telpām;

  • klepojot vai šķaudot, aizsedz seju ar papīra salveti vai elkoni;

Tavām ērtībām, rekomendējam saņemt preces un pakalpojumus, neatstājot mājas. 

IQOS Klientu apkalpošanas centrs vienmēr būs gatavs Tev palīdzēt - zvani uz bezmaksas tālruni 800 200 90.

Konsultantiem ir tiesības neielaist veikalā klientus, kuriem tiek novērotas augšējo elpceļu slimību pazīmes (iesnas, šķaudīšana, klepus utt.).

Ņemot vērā klientu atsauksmes, pilnveidojām savus karsējamās tabakas produktus, lai padarītu to ievietošanu IQOS turētājā vieglāku un karsēšanas pieredzi vienmērīgu. Pielāgojām tabakas locīšanas veidu karsējamās tabakas vienībās, nodrošinot ērtāku to ievietošanu IQOS turētājā un labāku gaisa plūsmu karsēšanas cikla laikā.

Tabakas kvalitāte, karsējamās tabakas produktu veidi un karsēšanas cikla ilgums nemainās

Jaunās karsējamās tabakas vienības pakāpeniski aizstās vecās mazumtirdzniecības vietās š.g. sākumā.