Tuvojas raksturīgā aromāta aizliegums karsējamās tabakas izstrādājumiem

Raksturīgā aromāta aizliegums karsējamai tabakai

2023. gada 23. oktobrī Eiropas Savienības (ES) teritorijā stāsies spēkā atsevišķu karsējamās tabakas izstrādājumu tirdzniecības aizliegums. Šis sākotnēji varētu būt mulsinoši pilngadīgiem nikotīna lietotājiem, kuri varētu vēlēties saprast, kādi tabakas izstrādājumi tiks aizliegti. Būs aizliegts tirgot karsējamās tabakas vienības ar raksturīgu aromātu, piemēram, augļu un ogu garšu.

ES Tabakas izstrādājumu direktīva definē raksturīgo aromātu kā skaidri izteiktu smaržu vai garšu, ko rada piedevas un kas nav tabakas smarža un garša.

ES Tabakas izstrādājumu direktīva ierobežo aromatizētu tabakas izstrādājumu tirdzniecību jau no 2020.gada, kad tika aizliegts tirgot cigaretes un tinamo tabaku ar raksturīgo aromātu.

Jaunie ES tiesību akti aizliedz tirgot arī karsējamo tabaku ar raksturīgo aromātu.

 

Kad ES regulējums aizliegs tirgot karsējamo tabaku ar raksturīgo aromātu?

ES regulējums aizliedz tirgot karsējamo tabaku ar raksturīgo aromātu no 2023.gada 23.oktobra.

 

ES aizliegums tirgot karsējamo tabaku ar raksturīgo aromātu

ES Tabakas izstrādājumu direktīva aizliedz tirgot karsējamo tabaku ar raksturīgo aromātu no 2023.gada 23.oktobra. Tirdzniecībā vairs nebūs pieejami visi tie karsējamās tabakas izstrādājumi, kuriem piemīt raksturīgais aromāts. Tas nozīmē, ka pēc 23.oktobra tirdzniecības vietās būs pieejami tikai tie karsējamās tabakas izstrādājumi, kuriem piemīt tabakas aromāts.

 

Kuras valstis un produktus skars šis aizliegums?

Aizliegums tirgot karsējamo tabaku ar raksturīgo aromātu jāievieš visās ES dalībvalstīs, arī Latvijā.

Šis aizliegums attiecas uz karsējamo tabaku, bet neattiecas uz e-cigaretēm un to kapsulām, jo šo produktu grupu katra ES dalībvalsts reglamentē ar atsevišķiem tiesību aktiem.

Šie produkti nav bez riska un satur nikotīnu, kas izraisa atkarību. Paredzēti tikai pilngadīgiem lietotājiem.

 

Vai Latvijā ir aizliegtas aromatizētas e-cigaretes?

Šobrīd* Latvijā nav aizliegts tirgot aromatizētas e-cigaretes. Pēc nesenā ES aizlieguma tirgot karsējamo tabaku ar raksturīgo aromātu, pilngadīgi nikotīna lietotāji var interesēties par to, vai šis aizliegums attiecināms arī uz e-cigaretēm. Minētais ES aizliegums neattiecas uz e-cigaretēm.

*Publicēšanas brīdī informācija ir pareiza.

 

Uz ko attiecināms raksturīgā aromāta aizliegums?

No šī gada 23.oktobra ES dalībvalstīs aizliegts tirgot karsējamo tabaku ar raksturīgo aromātu. Šis aizliegums neattiecas uz e-cigaretēm, jo e-cigaretes un to aromatizētās kapsulas neietilpst karsējamās tabakas kategorijā.

Šie produkti nav bez riska un satur nikotīnu, kas izraisa atkarību. Paredzēti tikai pilngadīgiem lietotājiem.