Zinātne un vīzija par IQOS

IQOS apvieno zinātni, tehnoloģiju un vīziju.

IQOS turētāja informācija: Karsējama nevis dedzināma tabaka
Philip Morris attīstības centrs

Zinātne

Mēs ticam zinātnei. Mēs ticam, ka tas var mainīt dzīvi miljoniem smēķētāju, kuri neplāno atmest smēķēšanu. Šajā nolūkā mēs piesaistījām zinātniekus darbam pie šīs nozīmīgās idejas, lai izstrādātu mazāk kaitīgus produktus, uz kuriem cigarešu smēķētāji varētu pāriet, ja neplāno atmest smēķēšanu. Simtiem zinātnieku un inženieru PMI starptautiskajos pētniecības un attīstības centros Šveicē un Singapūrā izstrādāja un novērtēja IQOS, inovatīvu elektronisko ierīci, kas karsē, bet nededzina tabaku. Tā rada tabakas tvaikus, kas nodrošina tabakas un nikotīna lietošanas pieredzi.

Pārbaudīta atbilstoši augstākajiem standartiem

IQOS tika stingri zinātniski vērtēts, līdz šim veicot 18 neklīniskus un desmit klīniskus pētījumus, kuros piedalījās tūkstošiem dalībnieku. Pieejamo zinātnisko pierādījumu kopums parāda, ka, lai gan IQOS lietošana nav bez riska, pilnībā pārejot no parastajām cigaretēm uz IQOS lietošanu, tiek samazināts risks veselībai*.

Vai vēlies uzzināt, pēc kā varam to secināt? Uzzini vairāk par dažiem galvenajiem zinātniskajiem pierādījumiem par IQOS.

Zils Iqos uz oranža paliktņa
Gaišzils Iqos ar pieskaņotu zilu samta vāciņu

Kāpēc karsēšana ir labāka

Tehnoloģija – pasaule griežas ap to. Gadu gaitā tā ir radikāli mainījusi mūsu dzīvi, padarot to ērtāku. Mainot to, kā strādājam, kā sazināmies, kā ceļojam.

Apvienojot zinātni un tehnoloģijas, mēs radījām labāku alternatīvu smēķēšanas turpināšanai.

IQOS uzlabo veidu, kādā pilngadīgi smēķētāji, kas neplāno atmest smēķēšanu, var lietot tabaku.

IQOS tabaku karsē, bet to nededzina tā vienkāršā iemesla dēļ, ka, dedzinot tabaku, izdalās kaitīgas ķīmiskas vielas lielā apjomā. IQOS HeatControl™ tehnoloģija novērš tabakas degšanu, tāpēc tiek ievērojami samazināts kaitīgo ķīmisko vielu apjoms un pazemināts to līmenis, salīdzinot ar cigarešu radītiem dūmiem.

Tabakas karsēšanas process – IQOS
Zeltaina Iqos ierīce uz galda

Karsēšanas tehnoloģija

Kad cigarete tiek aizdedzināta, tabaka deg aptuveni 600 °C temperatūrā. Degšanas laikā rodas dūmi un pelni, turklāt, kad smēķētājs ievelk dūmu, temperatūra cigaretes degošajā galā paaugstinās virs 800 °C.

Cigarešu dūmi ir komplekss maisījums, ko veido vairāk nekā 6000 ķīmisku vielu, apmēram simts no tām veselības aizsardzības iestādes saista ar slimībām, ko izraisa smēķēšana.

IQOS HeatControl™ tehnoloģija ļauj uzkarsēt tabaku līdz salīdzinoši zemai temperatūrai (zemāka par 350 °C), nodrošinot, ka tā netiek dedzināta. Tā kā nenotiek degšana, IQOS neveido dūmus. Tā ģenerē tabakas tvaikus, kas nodrošina augstas kvalitātes tabakas smēķēšanas pieredzi, par 95 % samazinot kaitīgu ķīmisko vielu daudzumu, salīdzinot ar cigaretēm.

Svarīga informācija: Taču tas nenozīmē, ka par 95% tiek samazināts risks. IQOS lietošana var radīt risku veselībai.

* Par 95% mazāk” ir aptuvens vidējais kaitīgu ķīmisko vielu (ieskaitot nikotīnu) samazinājums, salīdzinot ar atsauces cigaretes (3R4F) smēķēšanu. Meklē svarīgu informāciju IQOS.lv

Cigarešu dedzināšanas process
Tabakas karsēšanas process – IQOS karsē, nevis dedzina
IQOS Protect Plus sistēma – zelta Iqos lādētājā

Tabakas radītie tvaiki, salīdzinot ar dūmiem

IQOS tabakas tvaiki ir mazāk kaitīgi nekā cigarešu dūmi. Lai to parādītu, mēs īstenojām visaptverošu novērtēšanas programmu, kas iekļāva desmit klīniskos pētījums par aerosola ķīmisko sastāvu, (kā arī datus no 18 neklīniskiem pētījumiem), kuros piedalījās tūkstošiem dalībnieku ASV, Japānā, Apvienotajā Karalistē un Polijā. Pierādījumi liecina, ka, pārejot uz IQOS, lai gan tā lietošana nav bez riska, kaitējuma risks ir mazāks, nekā turpinot smēķēt cigaretes.

Iekštelpu gaisa kvalitāte

Iekštelpu gaisa kvalitāte (“IAQ”) attiecas uz gaisa kvalitāti ēkās, galvenokārt pamatojoties uz veselīgas vides un komforta nodrošināšanu iedzīvotājiem. Temperatūra, mitrums un piesārņojošas vielas ir daži no faktoriem, kas var ietekmēt iekštelpu gaisa kvalitāti. Bet ievērojama ietekme ir arī cilvēku klātbūtnei un tādām aktivitātēm kā ēdiena gatavošana, uzkopšana un smēķēšana.

Lai uzlabotu zināšanas un izpratni par IQOS ietekmi uz iekštelpu gaisa kvalitāti, mēs veicām pētījumus, kas simulēja reālos apstākļus telpā ar kontrolētu vidi. Mūsu testēšanas metodes ir pārbaudītas un ISO sertificētas.

Mūsu pētījums parāda, ka, tā kā IQOS nededzina tabaku un veido dūmus, tā darbība negatīvi neietekmē iekštelpu gaisa kvalitāti. Tas nozīmē, ka daži no savienojumiem, ko tomēr atklājām, bija ļoti zemā koncentrācijā un to iedarbība bija daudz vājāka, nekā paredz spēkā esošās gaisa kvalitātes vadlīnijas.

Sudraba metālisks IQOS komplekts uz galda
IQOS neveido dūmus un nerada nepatīkamu aromātu mājā

Zinātnes iekārta

Vai zini, ka mēs izveidojām iekārtu, kas parāda ievērojamo atšķirību starp dūmiem, kas rodas, dedzinot tabaku cigaretē, salīdzinājumā ar tabakas tvaikiem, kas tiek ģenerēti, karsējot IQOS? Noskaties video par šo zinātnes iekārtu, lai redzētu vairāk.

Pāriešana uz IQOS

Mūsu pētījumi parāda, ka to cilvēku pieredze, kuri pilnībā pārgāja uz IQOS, bija vienāda to cilvēku pieredzei, kuri turpināja smēķēt cigaretes*.

Atklāj vairāk par mūsu zinātniskā novērtējuma ceļojumu.

Atklāj

IQOS lietošana arī rada risku, tajā esošais nikotīns izraisa atkarību. Labākais jebkura smēķētāja lēmums ir atteikties no tabakas un nikotīna lietošanas.

* Trīs mēnešus ilgs Japānā un ASV veikts klīniskais pētījums ar 160 pilngadīgiem smēķētājiem gandrīz reālos apstākļos.

Zeltainas IQOS ierīces
Dažādi balti IQOS modeļi