Kāpēc IQOS aerosolā ir zemāks oglekļa monoksīda līmenis?

Karsējamās tabakas produkti uzrāda daudz zemākus oglekļa monoksīda rādītājus

Pilngadīgi smēķētāji bieži uztraucas, ka smēķēšana rada lielu oglekļa monoksīda (CO) daudzumu. Šīs bažas nereti tiek attiecinātas arī uz bezdūmu tabakas alternatīvām, lai gan tam nav pamata.

Kas ir oglekļa monoksīds?

Oglekļa monoksīds ir indīga un bezkrāsaina gāze bez smaržas. Tas dažādos daudzumos atrodams gan iekštelpu, gan āra gaisā no transportlīdzekļu izplūdes gāzēm, kā arī gāzes un malkas krāsnīm.

Oglekļa monoksīds cigarešu dūmos

Cigaretēs tiek dedzināta tabaka, kas rada lielu CO daudzumu. Kad cilvēks, smēķējot cigareti, ieelpo tās dūmus, tiek ieelpots CO, kas pēc tam caur plaušām uzsūcas asinīs. CO ir viena no tām cigarešu dūmu sastāvdaļām, par kurām bieži tiek uzskatīts, ka tās visdrīzāk veicina smēķēšanas kaitīgo ietekmi uz veselību.Tas ir bīstami ne tikai smēķētājam, bet arī apkārtējiem cilvēkiem.

Degšanas iztrūkums ievērojami samazina CO līmeni

IQOS tabakas karsēšanas tehnoloģija tika radīta ar mērķi vienlaikus novērst degšanu un samazināt aerosolā atrodamo kaitīgo un potenciāli kaitīgo vielu līmeņus salīdzinājumā ar cigarešu dūmos atrodamajiem. 

IQOS izmanto tehnoloģiju, kas tabaku karsē, nevis dedzina. IQOS tabaku nededzina, tādējādi radot par 98% mazāk oglekļa monoksīda (CO) un ievērojami mazāk citu kaitīgo ķīmisko vielu nekā cigarešu dūmos.*

Svarīga informācija: Tas nenozīmē par 98% zemāku risku, un oglekļa monoksīds ir tikai viena no cigarešu dūmos esošajām kaitīgajām ķīmiskajām vielām. IQOS lietošana nav bez riska un satur nikotīnu, kas izraisa atkarību.

*Mēs veicām 9 kaitīgo ķīmisko vielu (izņemot nikotīnu), kuras Pasaules Veselības organizācija iesaka samazināt cigarešu dūmos, līmeņu mērījumus un tie IQOS izdalītajā aerosolā bija vidēji par 95% zemāki nekā cigarešu dūmos. Svarīgo informāciju skaties vietnē IQOS.com.