IQOS tabakas karsēšanas ierīces iekārtas

IQOS ierīce: kam tā domāta?

Vai Tu kādreiz esi pamanījis cilvēkus ar elegantu, rokas plaukstā ietilpstošu ierīci ar IQOS logotipu? Tad, visticamāk, Tev par to ir radušies jautājumi.

Ja esi redzējis, ka no IQOS ierīces izplūst dūmi, iespējams, esi to uztvēris kā elektronisko cigareti. Un tomēr IQOS nav nedz klasiskā, nedz arī elektroniskā cigarete. Tabakas karsēšanas ierīce IQOS ir alternatīva parastajai smēķēšanai.

Kas ir IQOS?

Saskaroties ar preču zīmēm, kuru nosaukumā ir vairāki burti, pircēji aizdomājas par to nozīmi. Tas attiecas arī uz IQOS preču zīmi. Ja tu mēģinātu izprast, ko nozīmē IQOS burti, mums tev jāpasaka priekšā – tas nav vārdu saīsinājums. IQOS nosaukumu dažreiz interpretē kā „I quit ordinary smoking” (es atmetu klasisko smēķēšanu). Tomēr faktiski šis nosaukums tika izvēlēts, lai uzsvērtu ierīces inovāciju, kurā apvienojas zinātne un tehnoloģijas.

Tabakas karsēšanas ierīce IQOS

IQOS ierīču inovācija slēpjas tehnoloģijā. IQOS ierīcēs tiek izmantota unikāla IQOS HeatControl™ tehnoloģija tabakas karsēšanai. Kad tabaka sadeg cigaretē, temperatūra tās galā sasniedz 800 °C. Tabaka IQOS ierīcē tiek uzkarsēta līdz 350 °C. IQOS izmantošanai nav nepieciešama uguns, tāpēc tā samazina apdegumu risku gan lietotājam, gan apkārtējiem. IQOS arī nerada dūmus. Tas izdala aerosola izgarojumus, kas ātri izgaist. Tabakas karsēšanas procesā nerodas pelni, tāpēc tavas drēbes netiks bojātas.

Cits inovatīvs elements ierīcē ir filtra sastāvs. Ierīcē izmantotie filtri tiek ražoti no kukurūzas izejvielām. Tas ir augu valsts izcelsmes materiāls, kas sadalās pilnīgi dabiskā veidā. Kukurūzas izejvielas tiek izmantotas, lai dzesētu aerosolu un absorbētu kaitīgās ķīmiskās vielas.

Atšķirības starp IQOS un elektronisko cigareti

IQOS ierīces pieder pie bezdūmu ierīču kategorijas. Tā kā IQOS ierīces bija pirmās šāda veida ierīces, kas tika izplatītas tirdzniecībā, tās bieži vien tiek uztvertas kā elektroniskās cigaretes. IQOS lietošanas pieredze atgādina klasisko cigareti. Elektronisko cigarešu lietošana balstās nevis uz tabaku, bet uz nikotīna šķidrumu, kas iegūts no tabakas. IQOS un elektronisko cigarešu darbības principi atšķiras, tāpēc mēs šīs ierīces nevaram uztvert kā līdzīgas.

IQOS pētījums: kas ir zināms par ietekmi uz veselību?

Philip Morris International veido pētījumus par tabakas lietošanu un mūsu bezdūmu produktiem. Saskaņā ar pētījuma rezultātiem, IQOS radītajā tvaikā ir vidēji par 95% zemāks kaitīgo ķīmisko vielu līmenis, salīdzinājumā ar cigaretēm*. Savukārt, balstoties uz citu zinātnisko pētījumu datiem, pilnīga pāreja uz IQOS rada mazāku risku Tavai veselībai nekā tad, ja turpini smēķēt cigaretes.

Svarīga informācija: IQOS lietošana nav bez riska. Karsējamās tabakas izstrādājumos esošais nikotīns izraisa atkarību.

 

Vairāk nekā 7.3 miljoni smēķētāju ir izvēlējušies IQOS kā labāku smēķēšanas alternatīvu.

Ja Tev rodas šaubas par to, vai IQOS karsēšanas sistēma ir Tev piemērota, vari to aizņemties uz izmēģinājuma periodu. Vairāk informācijas var atrast šeit.

* Salīdzinot ar standarta cigaretes (3R4F) dūmiem. Riska samazinājums var arī nebūt vienāds ar 95%.