IQOS tabakas karsēšanas sistēma salīdzinājumā ar e-cigaretēm

IQOS tabakas karsēšanas sistēma salīdzinājumā ar e-cigaretēm – kāda ir atšķirība?

IQOS tabakas karsēšanas sistēma un e-cigaretes ir bezdūmu alternatīva cigaretēm pilngadīgām personām, kuras plāno arī turpmāk smēķēt vai izmantot citus nikotīna izstrādājumus.

Abas ir elektroniskas ierīces, kas nerada dūmus kā parastās cigaretes. Bet ir viena iezīme, kas atšķir IQOS tabakas karsēšanas sistēmu no e-cigaretēm: IQOS karsē īstu tabaku un veido tabakas tvaikus, nevis pārveido tvaikos e-šķidrumu.

IQOS tabakas karsēšanas sistēma izmanto karsējamās tabakas vienības, kas satur īstu, rūpīgi atlasītu, smalki samaltu un sapresētu tabaku, lai nodrošinātu nemainīgu garšas pieredzi un apmierinājumu.

IQOS tiek ierindots bezdūmu ierīču kategorijā. IQOS lietošanas laikā tabaka tiek karsēta, radot aerosolu. Pēc karsējamās tabakas garšas un lietošanas pieredzes IQOS atgādina cigaretes. Tieši tāpēc pāriet uz IQOS ir viegli.

E-cigaretes ir elektroniskas, rokā turamas ierīces, kas ir bezdūmu alternatīva cigaretēm. Parasti tās darbojas ar bateriju un uzkarsē e-šķidrumu, lai radītu aerosolu vai tvaikus, kā to sauc daži lietotāji. E-šķidrumiem var būt dažāda garša, un tie var saturēt nikotīnu.

Ir daudzi e-cigarešu veidi. Atšķiras to lielums, stiprums, pielāgošanas iespējas un pat tas, vai tās ir lietojamas vairākas vai vienu reizi. Tomēr vairums darbojas atbilstīgi vienam principam un ar līdzīgām sastāvdaļām.

Cigaretēs tabaka tiek dedzināta, sasniedzot augstu temperatūru un radot pelnus, darvu un dūmus. IQOS ierīcēs tabaka netiek dedzināta, bet ievērojami zemākā temperatūrā karsēta, izmantojot Smartcore Induction System™ tehnoloģiju. Karsēšana tiek rūpīgi kontrolēta, lai lietotājam sniegtu iespēju izbaudīt tabaku bez dūmiem un pelniem.

E-cigaretes uzkarsē un pārvērš tvaikos e-šķidrumu plašā temperatūras amplitūdā no 100 ⁰C līdz 250 ⁰C. Process tiek nodrošināts, ņemot šķidrumu no tvertnes un ļaujot tam nonākt kontaktā ar karsējošo elementu, kas darbojas ar bateriju. Kad šķidrums ir pārvērties tvaikos, tos var ievilkt, lietojot iemuti.

Baterija – ierīces enerģijas avots. Lielākoties tā ir atkārtoti uzlādējama un nodrošina jaudu karsējošam elementam un elektroniskajām sastāvdaļām.

Tvertne – konteiners, kurā uzkrāj šķidrumu, kamēr tas nonāk karsējošā elementā vai tvertnē. Dažas e-cigaretes izmanto kapsulas, kas ir vienreizlietojamas.

E-šķidrums – maisījums, kas iztvaiko e-cigaretes iekšpusē. Lai gan ir vairāki šķidrumu veidi, parasti tie satur propilēnglikolu, glicerīnu, nikotīnu, aromatizētājus un dažādas piedevas.

Sildītājs – daļu kopums, kas nodrošina šķidruma uzkarsēšanu, pārvēršot to tvaikos. Vairums e-cigarešu izmanto „degļa un dakts” sistēmu. Dakts samirkst šķidrumā un nonāk saskarē ar metāla degli, kas to uzkarsē.

Sensori un elektroniskās sastāvdaļas kontrolē ierīces karsēšanu un darbību. Tie variē no vienkārši nospiežamām līdz aktivizējošām pogām, LED, baterijas indikatoriem vai progresīviem plūsmas sensoriem.

Iemutis – korpuss vai kanāls, pa kuru iztvaikojošais šķidrums tiek ievadīts no ierīces.

IQOS inovācija ir balstīta uz zinātniskiem pētījumiem. To metodoloģija ir balstīta uz farmācijas nozares ilgtermiņa pieredzi, kā arī Amerikas Savienoto Valstu Pārtikas un zāļu pārvaldes (FDA) ieteikumiem. Izvērtējot IQOS ierīci, FDA pieņēma lēmumu izsniegt atļauju tirgot šo produktu ASV.

IQOS pētījumi uzrāda pozitīvas izmaiņas smēķētājos, kuri ir izvēlējušies IQOS, salīdzinot ar tiem, kas turpināja smēķēt cigaretes. Pētījumā tika arī noskaidrots, ka IQOS izdala vidēji par 95% mazāk kaitīgu ķīmisku vielu nekā cigaretes.*

*Salīdzinot ar standarta cigaretes (3R4F) dūmiem. Tas var nebūt vienāds ar 95% riska samazinājumu. IQOS lietošana nav bez riska.

Neapšaubāmi vislabākais lēmums, kādu smēķētājs var pieņemt, ir atmest tabakas un nikotīna lietošanu pavisam. Lai gan tās nav bez riska, e-cigaretes ir bezdūmu alternatīva pilngadīgām personām, kuras plāno arī turpmāk smēķēt vai izmantot citus nikotīna izstrādājumus.

Izmēģini, pirms pērc.

try_it.section.try_before_buy.image_alt

Neesi drošs, ka IQOS ir paredzēts Tev?

Izmēģināt IQOS