Kas zināms par akūto plaušu saslimšanas gadījumiem ASV

Pēdējos mēnešos medijos plaši izskanēja informācija par akūtiem plaušu saslimšanas un nāves gadījumiem ASV, kas šķietami saistīti ar veipošanu. Tādēļ vēlamies uzsvērt, ka IQOS nav e-cigarete un nekādi nav saistīta ar šiem negadījumiem ASV.

ASV Slimību kontroles un profilakses centrs un ASV Pārtikas un zāļu pārvalde vēl turpina padziļinātu izmeklēšanu, lai noskaidrotu akūto saslimšanu cēloņus. 2020.gada 14.janvārī publicētais paziņojums liecina, ka akūtās saslimšanas lielākoties saistītas ar nelegālu produktu, īpaši  THC jeb marihuānas eļļas šķidrumu lietošanu un vitamīna E acetātu to sastāvā. Uzzināt vairāk. Šie šķidrumi un vielas ir aizliegti izmantošanai mājas apstākļos un nav atrodami IQOS un ar to izmantojamos karsējamās tabakas produktos.

Kas jādara, lai izvairītos no riskiem?

ASV atbildīgās iestādes patērētājiem iesaka neizmantot e-cigaretes, kuru sastāvā atrodas marihuānas eļļas un citas psihoaktīvās vielas, nepārveidot un nepievienot jaunas sastāvdaļas legāli nopērkamajiem e-šķidrumiem, kā arī iegādāties e-šķidrumus tikai no legāliem tirgotājiem.

Kāda ir atšķirība starp IQOS un e-cigaretēm?

Galvenā atšķirība ir tehnoloģija. IQOS ierīces darbojas ar unikālu IQOS HeatControl™ tehnoloģiju. Ar tās palīdzību IQOS karsē rūpnieciski apstrādātu tabaku, nededzinot to Šī iemesla dēļ, nav nepieciešama uguns, neveidojas pelni un nerodas dūmi. Karsējamā tabaka ir bezdūmu tabakas produkts.

Turpretim, elektroniskās cigaretes karsē šķidrumu, kas var saturēt nikotīnu, veidojot tvaikus. Elektroniskās cigaretes tabaku nesatur. Tajās var izmantot dažādus šķidrumus - daži no tiem nikotīnu var nesaturēt.

Līdz ar to, IQOS un elektroniskās cigaretes ir atšķirīgi produkti, ar dažādiem darbības principiem. Lasi vairāk par to kā IQOS atšķiras no e-cigaretēm.

IQOS atbilst drošības prasībām

IQOS tabakas karsēšanas ierīces atbilst Eiropas Savienības (ES) kvalitātes un drošības prasībām. Pēc apjomīgas izpētes, ASV Pārtikas un zāļu pārvalde piešķīra pirmspārdošanas atļauju, IQOS laišanai ASV tirgū.