IQOS aerosola ietekme uz zobu emaljas krāsu ir ievērojami mazāka
Cigarešu dūmu dēļ mainās zobu emaljas krāsa, turklāt ilgtermiņā smēķēšana var izraisīt nopietnas smaganu, zobu un mutes gļotādas slimības. Taču ne visi tabakas izstrādājumi zobus ietekmē vienādi.
Izpētītā karsējamās tabakas aerosola ietekme uz zobu emaljas krāsu
Smēķētāju zobus katru dienu ietekmē tūkstošiem ķīmisko vielu, kas veidojas, degot cigaretei. Par galveno iemeslu, kāpēc zobu emalja kļūst tumšāka, tiek uzskatīti pigmenti, kas veidojas tabakas degšanas laikā.
Karsējot tabaku ar IQOS ierīci, izdalās aerosols, kura sastāvs pilnīgi atšķiras no cigarešu dūmiem, kā arī kaitīgo ķīmisko vielu tajā ir par 95 % mazāk nekā cigarešu dūmos (1).
Šveicē veikta pētījuma laikā tika konstatēts, ka aerosols, kas izdalās IQOS lietošanas laikā, ievērojami mazāk ietekmē zobu emaljas krāsu (2) nekā cigarešu dūmi.
IQOS lietotāji par mutes higiēnu
Lietotāji, kuri sākuši lietot IQOS, apgalvo, ka, karsējot tabaku, mutē paliek mazāk nepatīkama pēcgarša, turklāt mutē ir jūtams svaigāks aromāts nekā pēc cigaretes izsmēķēšanas (3).
Svarīga informācija: pāreja uz IQOS nepalīdzēs uzlabot tumšāku kļuvušo zobu emaljas krāsu.
Kā tika veikts šis pētījums?
Šī neklīniskā laboratoriskā pētījuma mērķis bija noskaidrot un salīdzināt karsējamās tabakas izdalītā aerosola un parastās cigaretes dūmu ietekmi uz zobu emaljas krāsu. Pētījuma laikā tika skaidrots, vai šie produkti var izraisīt atšķirību starp zobu emaljas un plombēšanas materiālu krāsu.
Pētījumā tika izmantoti ortodontisko operāciju laikā izņemtie zobi. Pētījuma laikā uz vienu daļu no tiem iedarbojās ar karsējamās tabakas aerosolu, bet uz otru daļu – ar cigaretes dūmiem. Trīs nedēļas ilgā pētījuma beigās tika salīdzināts, kā zobu un plombēšanas materiālu krāsu ietekmēja karsējamās tabakas aerosols un cigaretes dūmi.
Mutes veselība un tabakas kaitējuma samazināšana
Dūmos, kas izdalās tabakas degšanas laikā, ir daudz kaitīgu ķīmisko vielu, kas apdraud mutes veselību. Pilnīga atteikšanās no tabakas izstrādājumiem ir vislabākais veids, kā samazināt ar tabakas lietošanu saistīto slimību risku. Smēķētājiem, kas neplāno atmest smēķēšanu, bezdūmu izstrādājumi var mazināt šo risku.
Tas nenozīmē, ka risks samazinās par 95 procentiem. IQOS lietošana nav bez riska. Karsējamās tabakas izstrādājumos esošais nikotīns izraisa atkarību.
|
Vairāk aktuālas informācijas – drīzumā.
1 „Par 95 % mazāk” nozīmē plaša spektra kaitīgo vielu (izņemot nikotīnu) vidējā daudzuma samazinājumu, salīdzinot ar standarta cigaretes dūmiem (3R4F).
2 Šveicē veiktais neklīniskais laboratoriskais pētījums, kura laikā tika pētīta aerosola un dūmu ietekme uz cilvēku zobiem un plombēšanas materiāliem. Atšķirībā no reālajiem apstākļiem pētījuma laikā uz zobiem neiedarbojās tādas krāsojošas vielas kā kafija un vīns, kas arī var ietekmēt pētījuma rezultātus.
3 2015. gada pētījuma ietvaros uzņēmuma veiktās interneta aptaujas, kurā piedalījās 3344 IQOS lietotāji Japānā, Šveicē, Itālijā, Rumānijā un Krievijā, dati, kā arī 2016. un 2017. gada pētījumu ietvaros uzņēmuma veikto interneta aptauju, kurā piedalījās 3157 IQOS lietotāji Japānā, Šveicē, Itālijā, Rumānijā un Spānijā, dati.