Atjaunota informācija uz HEETS iepakojumiem

Saskaņā ar ES vienreizlietojamās plastmasas regulējuma prasībām, karsējamās tabakas paciņu aizmugurē esam pievienojuši marķējumu, kas norāda, ka tabakas flitrs satur plastmasu. Tās ir nelielas, taču būtiskas iepakojuma izmaiņas. Šīs izmaiņas skar tikai iepakojumu, taču tabakas maisījums ir palicis nemainīgs.

 

Kāpēc karsējamās tabakas vienības filtrā ir plastmasa?

Karsējamās tabakas produktu filtra gals ir izgatavots no bioplastmasas - celulozes acetāta, kas ir izveidots no modificētas koku mīkstās daļas. Celulozes acetāts tiek plaši lietots tabakas filtros, jo tam piemīt visefektīvākās filtrēšanas īpašības. Kā materiāls celulozes acetāts nav toksisks, ir bez krāsas un garšas, kā arī tam ir zemi aizdegšanās rādītāji.

Filtra iekšējā dzesēšanas daļa (PLA filtrs) tiek izgatavota no modificēta kukurūzas bāzes materiāla  (polipienskābes plēves), kas tiek izmantota arī medicīnas, pārtikas un dzērienu industrijās. PLA filtrs ir radīts, lai atvēsinātu karsējamās tabakas radīto aerosolu, un to būtu iespējams ieelpot.

Bioplastmasa ietilpst ES vienreizlietojamās plastmasas regulējuma tvērumā.

 

Izmet izlietotos produktus atbildīgi

Izlietotās karsējamās tabakas vienības izmet atbildīgi! Vari tās vienkārši izmest atkritumu tvertnē, tādējādi samazinot atkritumu daudzumu uz ielām.

 

Kādēļ uz HEETS iepakojumiem tagad ir akcīzes marka?

Saskaņā ar likuma "Par akcīzes nodokli" prasībām, no š.g. 1.jūlija karsējamā tabaka tiek marķēta ar akcīzes nodokļa markām.

 

Šis produkts ir paredzēts tikai pilngadīgiem lietotājiem un nav bez riska. Nikotīns izraisa atkarību.