Karsējamās tabakas vienības

Daudzi pilngadīgie smēķētāji ir izvēlējušies turpināt smēķēt. Tagad viņiem ir izvēle. Ir svarīgi noskaidrot visas iespējamās klasisko cigarešu alternatīvas, lai izvēlētos labāko.

Viena no alternatīvām ir tabakas karsēšanas ierīce IQOS, kas ļauj tabaku lietot to karsējot, nevis dedzinot. Karsējot tabaku, IQOS rada tvaiku, kas satur par 95% mazāk kaitīgo ķīmisko vielu nekā cigaretes. Tādejādi, pamatojoties uz līdzšinējiem zinātniskajiem pierādījumiem, pilnībā pārejot uz IQOS, ietekme uz veselību ir mazāka, nekā turpinot smēķēt. Protams, rodas jautājums: kāda veida tabakas produkti tiek izmantoti IQOS ierīcē?

Vai tās ir vienkārši mazas cigaretes?

 

Atverot iepakojumu, Tu redzi tabakas vienības, kas ir ievērojami mazākas nekā cigaretes. Karsējamās tabakas vienības uzkarsē, izmantojot precīzi kontrolēto karsēšanas asmeni, kas ievietots IQOS turētājā. Procesā nekas netiek dedzināts, tāpēc nerodas dūmi. Izdalās tikai nikotīnu saturošs aerosols, kā arī ir mazāk jūtams aromāts.

Kad klasiskā cigarete gruzd, tā izdala nikotīnu, kā arī degšanas procesā rodas nepatīkamais aromāts. Tomēr, smēķēšanas procesā tiek patērēta tikai trešdaļa no cigaretes tabakas. Atlikušās divas trešdaļas tabakas sadeg gruzdot, izdalot dūmus un pelnus.

Karsējamās tabakas vienībās nav vajadzības izmantot tik daudz tabakas cik cigaretēs, jo karsēšanas asmens ierīcē to uzkarsē. Tātad, šajā gadījumā tabaka netiek izmantota, lai uzturētu degšanas procesu.

Karsējamās tabakas vienību sastāvs        

 

Karsējamās tabakas vienības ir ražotas no īstas tabakas. Daļa no filtra ir izgatavota no augu valsts izcelsmes materiāla – kukurūzas masas, kas sadalās dabiski. Šis materiāls dzesē aerosolu un absorbē potenciāli bīstamās ķīmiskās vielas. Tas tiek izmantots arī medicīnas, pārtikas un dzērienu ražošanā.

 

Karsēšanas ciklam noslēdzoties, Tu pamanīsi filtra krāsas un tekstūras izmaiņas. Plānās kukurūzas plāksnītes filtrā palīdz pakāpeniski dzesēt ieelpotos tvaikus. Augu izcelsmes molekulas vispirms tiek pakļautas siltajam aerosolam, kuru tās atdzesē un aiztur lieko ūdeni. Šī procesa ietekmē filtrs maina sākotnējo izskatu, taču tas nenozīmē, ka IQOS ierīce darbojas nepareizi.

HeatControl™ tehnoloģija

 

IQOS ierīce uzkarsē tabaku tā vietā, lai to dedzinātu. Kā tas darbojas? Ierīce izmanto īpašo IQOS HeatControl™ tehnoloģiju, kas ļoti precīzi kontrolē karsēšanas asmens temperatūru. Tabaka karsējamajā tabakas vienībā tiek karsēta 350°C grādu temperatūrā aptuveni 6 minūtes vai uz laiku, kas nepieciešams 14 ieelpas reizēm. Šis process saglabā nemainīgu tabakas garšu bez dedzināšanas.

IQOS ierīcē var tikt izmantotas tikai speciālās karsējamās tabakas vienības. Ierīcē nedrīkst izmantot nekādus citus tabakas izstrādājumus vai klasiskās cigaretes. Karsējamās tabakas vienības nevar izmantot kā klasiskās cigaretes - tās ir izgatavotas tikai karsēšanai, nevis dedzināšanai.

 

Vēlies uzzināt vairāk par tabakas karsēšanu? Lasi šeit.

 

* Avots: pamatojoties uz visiem pieejamiem pierādījumiem par IQOS, salīdzinot ar smēķēšanas turpināšanu.

Svarīga informācija: IQOS lietošana nav bez riska. Tas nogādā nikotīnu, kas ir atkarību izraisošs.