Pētījumi un fakti par bezdūmu smēķēšanas alternatīvām

Arvien vairāk pieaug to cilvēku skaits, kas izvēlas smēķēšanas bezdūmu alternatīvas, tostarp IQOS un elektroniskās cigaretes. Šīs ierīces ir kļuvušas par visdažādāko zinātnisko pētījumu, mediju uzmanības un pretrunīgu diskusiju objektu.

Pēdējos desmit gadus esam veltījuši zinātniskiem pētījumiem – esam izveidojuši vairāk nekā 400 zinātnieku un inženieru komandu bezdūmu alternatīvu attīstībai, kā arī to ietekmes uz vidi un lietotājiem izpētei.

Vēlies saņemt aktuālo informāciju par bezdūmu izstrādājumiem? Turpmāk IQOS komanda Tev regulāri sagatavos uz zinātniskiem faktiem balstītus jaunumus par IQOS un citām bezdūmu smēķēšanas alternatīvām.

Turpmāk IQOS pētījumu jaunumu ciklā aicinām iepazīties ar informāciju, kas balstīta zinātniskos faktos un kas palīdzēs saprast un labāk iepazīt IQOS un citas smēķēšanas alternatīvam.

Abas ierīces – gan IQOS tabakas karsēšanas ierīce, gan e-cigarete ir alternatīva ierastajām cigaretēm. Abas ierīces darbojas pēc karsēšanas principa un procesa laikā izdala tvaikus.

Starp IQOS un e-cigaretēm pastāv vairākas atšķirības. Turpini lasīt un uzzini par tām vairāk.

Aizdedzot cigareti, tabaka sāk degt un pārsniedz pat 800 °C temperatūru. Sadegot tabakai, izdalās dūmi, kuros ir vairāk nekā 4 000 ķīmisko savienojumu, no kuriem vairāki simti ir uzskatāmi par veselībai kaitīgiem.

Ne IQOS, ne elektroniskajās cigaretēs degšanas process nenotiek. IQOS karsē īpaši karsēšanai piemērotu tabaku, savukārt elektroniskās cigaretes – šīm ierīcēm paredzētu šķidrumu. Tā kā degšana nenotiek, ierīces izdala nevis dūmus, bet tvaiku, kurā atrodams ievērojami mazāks kancerogēno un toksisko vielu daudzums nekā ierasto cigarešu dūmos.

Neatkarīgos pētījumos ir atzīts, ka, pilnībā pārejot no ierastajām cigaretēm uz šiem izstrādājumiem, var samazināt organismam nodarīto kaitējumu. Apkārtējos cilvēkus ir iespējams pasargāt no pasīvās smēķēšanas.

IQOS lietošanai nepieciešamas karsēšanai piemērotas tabakas vienības, kas izgatavotas no īpaši apstrādātas tabakas. Ierīcē tabaka tiek karsēta līdz 350 ° C temperatūrai.

E-cigarete karsē nevis tabaku, bet īpašu šķīdumu, kas satur nikotīnu. Elektroniskās cigaretes sildelements šķīdumu uzkarsē līdz 250 °C.

Vairāk uz zinātniskiem pētījumiem balstītu jaunumu un faktu – jau pavisam drīz jaunumu sadaļā!

1 Slimību profilakses un kontroles centrs.

2 Vācijas riska izvērtēšanas institūts

3 Apvienotās Karalistes toksiskuma komiteja, Anglijas sabiedrības veselības aģentūra

Svarīga informācija: tas nenozīmē, ka IQOS neizraisa risku veselībai. Tabakā esošais nikotīns izraisa atkarību.